Ogłoszenia parafialne 13 września 2020 r.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 • Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają dzisiaj po mszach świętych przed kościołem ofiary na pomoc potrzebującym parafianom.
 • W poniedziałek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Tego dnia modlitwę różańcową odprawimy przy krzyżu misyjnym przed kościołem o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy parafian.
 • Pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z grupy starszej – czyli z klas VIII i starszych odbędzie się we wtorek i rozpocznie mszą św. o godz. 18:30.
 • Pierwsze po dłuższej przerwie spotkanie małżeństw z dziećmi odbędzie się w niedzielę 20 września po mszy św. o godz. 10:30 w salach domu parafialnego. Zapraszamy zarówno rodziny, które uczestniczyły już w spotkaniach w ubiegłym roku jak i te, które chciałyby dołączyć.
 • W najnowszym numerze Przewodnika Katolickiego znaleźć można in. wspomnienie o zmarłym kardynale Marianie Jaworskim.
 • Komunikaty Kurii Metropolitalnej:
  • W piątek, dnia 18 września br. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki będzie świętował swoje Imieniny. Tego dnia Czcigodny Solenizant w Katedrze o godz. 10.00 przewodniczył będzie uroczystej Mszy świętej. Do udziału serdecznie zapraszamy Czcigodnych Księży, osoby życia konsekrowanego i mieszkańców Poznania. W związku z pandemią koronawirusa prosimy o przybycie do katedry w maseczce zasłaniającej nos i usta (nie dotyczy koncelebransów). Nie będzie również możliwości indywidualnego składania życzeń.
  • Podobnie jak w ubiegłych latach, chcemy pośród rozmaitych działań duszpasterskich zwrócić szczególną uwagę na tajemnicę Sakramentu Małżeństwa i podkreślić wielką wartość życia rodzinnego. Dobrze, aby dokonywało się to przez wskazywanie na świadectwo par małżeńskich, które już od lat realizują łaskę sakramentu w swoim życiu. W związku z tym pragniemy, również w tym roku, zaprosić do Bazyliki Archikatedralnej małżeństwa, które przeżywają 25 i 50 rocznicę udzielenia Sakramentu Małżeństwa. Uroczysta Msza św. celebrowana przez Ks. Biskupa Szymona Stułkowskiego, połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, zostanie odprawiona w niedzielę 20 września br. o godz. 16.00. W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną i związane z nią obawy wielu osób zwłaszcza starszych, nie będziemy organizowali spotkania towarzyskiego po Mszy św.
  • Kościół w Polsce podejmuje kolejne inicjatywy, by przyjść z pomocą osobom dotkniętym przemocą seksualną. Jedną z nich jest powstanie w Poznaniu Regionalnego Punktu Konsultacyjnego dla osób zranionych w środowisku kościelnym. Ośrodek ten został powołany do istnienia przez Archidiecezję Poznańską przy współudziale Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Punkt będzie do dyspozycji osób pełnoletnich z regionu zachodniej i północnozachodniej Polski. Odpowiednio przeszkoleni konsultanci, głównie świeccy, będą gotowi przyjąć i z szacunkiem wysłuchać każdą osobę, udzielić odpowiedniej informacji i wsparcia w podjęciu adekwatnych dla danej sytuacji działań. Będą też udzielali pomocy w nawiązaniu kontaktu z prawnikiem, psychologiem lub duszpasterzem, w zależności od potrzeb i oczekiwań. Udzielenie wsparcia i pomocy będzie podejmowane z poszanowaniem godności oraz z zachowaniem dyskrecji. Do punktu konsultacyjnego można zgłosić się na rozmowę osobiście lub uczynić to telefonicznie. Regionalny punkt konsultacyjny ma swoją siedzibę w Poznaniu przy ul. Wieżowej 5. Dyżury odbywają się w każdą środę od godz. 17.00 do 19.00 – począwszy od 16 września br. Telefon: 693 700 645 Adres mailowy: konsultacyjny@archpoznan.pl. Więcej informacji: www.archpoznan.pl/pl/punkt-konsultacyjny.