Ogłoszenia parafialne – 12.04.2015 r.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

 •  Dzisiaj, w związku z Tygodniem Miłosierdzia członkowie Caritas parafialnej zbierają przed kościołem ofiary na Caritas Archidiecezji Poznańskiej. W związku z tym tradycyjną zbiórkę w drugą niedzielę miesiąca na pomoc potrzebującym parafianom przenosimy na trzecią niedzielę tj. 19 kwietnia.
 • Wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli daninę diecezjalną składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać! Jednocześnie informujemy, że dotąd daninę złożyło jedynie 16 procent rodzin zamieszkujących naszą parafię.
 • Zachęcamy do nabycia nowego numeru Przewodnika Katolickiego, w którym znajdują się artykuły związane z Tygodniem Miłosierdzia a także artykuł „Pięć lat po Smoleńsku”.
 • Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska” zaprasza na spotkanie z cyklu Nasze podróże – „Podróż do Krainy Asteków” spotkanie odbędzie się w sobotę 18 kwietnia o godzinie 10.00 w Maltańskim Centrum Pomocy „Komandoria” .
 • Rada Osiedla Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria zaprasza na Dzień Sąsiada w Bramie Poznania w dniu 20 kwietnia (poniedziałek) w godz. 13.30-18.00 Przygotowano szereg atrakcji dla mieszkańców naszych osiedli. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc trzeba się wcześniej zgłosić telefonicznie lub w siedzibie Rady Osiedla przy ul. Warszawskiej 25. Uczestnictwo jest bezpłatne. Informacje będzie można znaleźć na plakatach rozwieszonych w naszych osiedlach oraz na tablicy ogłoszeń pod chórem.
 • Komunikaty Kurii Metropolitalnej:
 1. W ramach przygotowań do obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski zorganizowano nowy cykl Verba Sacra poświęcony Dekalogowi. Co miesiąc w ramach niedzielnej mszy św. o godz. 10:00 w katedrze Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki głosił będzie homilie poświęcone poszczególnym przykazaniom. Kalendarium tych homilii znajduje się na plakacie na tablicy ogłoszeń pod chórem.
 2. Uroczystą Eucharystię w 1049 rocznicę Chrztu Polski celebrować będzie w Katedrze Poznańskiej Ksiądz Biskup Zdzisław Fortuniak, we wtorek 14 kwietnia, o godz. 18.00.
 3. Poznańska Grupa Ekumeniczna wraz z młodymi ludźmi zaangażowanymi w dialog ekumeniczny zapraszają na II Ekumeniczną Drogę Światła, która będzie miała miejsce w czwartek, 16 kwietnia, o godz. 19.00,  w parku im. Fryderyka Chopina (za Farą). Będzie to wspólna modlitwa chrześcijan różnych wyznań, w formie przypominającej drogę krzyżową, z tą różnicą, że kolejne stacje są wspomnieniami spotkań ze zmartwychwstałym Chrystusem. Serdecznie zapraszamy.
 4. Z okazji jubileuszu 150 urodzin Św. Urszuli Ledóchowskiej Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki odprawi uroczystą mszę św. w kościele pw. Św. Marcina w niedzielę 19 kwietnia o godz. 11.00
 5. W ramach cyklu Verba Sacra 2 i 3 List św. Jana i List św. Judy czytać będzie aktorka Joanna Moro, komentarz przygotował o. prof. Adam Sikora. Prezentacja odbędzie się 19 kwietnia o godz. 17:00 w katedrze.
 6. W poniedziałek 20 kwietnia br. przypada trzynasta rocznica Ingresu Księdza Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego do Bazyliki Archikatedralnej i uroczystego rozpoczęcia pasterskiej posługi w Archidiecezji. Tego dnia Ksiądz Arcybiskup celebrować będzie w Katedrze o godz. 1800 Eucharystię, na którą serdecznie zapraszamy kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich. Prosimy wszystkich wiernych o modlitwę w intencji Księdza Arcybiskupa Metropolity.
 7. Wydawnictwo Świętego Wojciecha serdecznie zaprasza na Kiermasz Książki z okazji wspomnienia Świętego Wojciecha. Kiermasz odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia w godzinach 10.00-19.00 w Wydawnictwie na ul. Chartowo 5 w Poznaniu. Dla Rodzin z dziećmi przygotowaliśmy niezwykłą atrakcję bajkę słowno-muzyczną o Świętym Wojciechu! Opowiadać ją będzie w poniedziałek, 20 kwietnia o 17.30 grupa „Baśnie Właśnie”. Dodatkowo, na kiermaszu pięknie wydane i wartościowe: książki i audiobooki dla dzieci, powieści chrześcijańskie, książki i albumy religijne oraz Pismo Święte z bardzo atrakcyjnymi rabatami, nawet do 90%. Zapraszamy.