Ogłoszenia parafialne – 05.04.2015 r.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 •  W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty:  – śp. Zygmunta Łuczaka, zam. przy ul. Warszawskiej 87 m. 11. Zmarłego polecamy modlitwie parafian
 • Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa wszystkim gościom oraz parafianom składamy najserdeczniejsze życzenia Niech Chrystus Kapłan i Ofiara, Zmartwychwstanie i Życie obdarza wszystkich wiarą, nadzieją i miłością. Wesołego Alleluja!
 • Jutro Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. jak w niedzielę, nie będzie jedynie mszy św. dla niesłyszących o godz. 15.00. Na mocy przywileju uzyskanego przez parafię od papieża Piusa IX w 1871 roku tego dnia po spełnieniu zwykłych warunków – a więc pozostawanie bez przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św. oraz odmówienie modlitw Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Wierzę w Boga – będzie można uzyskać odpust zupełny dla siebie lub duszy w czyśćcu. Tego dnia taca ze wszystkich Mszy św. przeznaczona będzie na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
 • We wtorek po świętach Biuro Parafialne będzie nieczynne. W razie pilnej konieczności prosimy kontaktować się bezpośrednio z księdzem proboszczem lub księdzem wikariuszem. We wtorek nieczynny będzie także Punkt Pomocy Caritas Parafialnej.
 • Spotkanie wielkanocne członków Żywego Różańca Mężczyzn i Kobiet oraz Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się w środę po mszy św. o godz. 18:30 w sali Domu Parafialnego.
 • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klasy I gimnazjum odbędzie się w czwartek i rozpocznie się mszą św. w kościele o godz. 18:30.
 • W związku z zakończeniem wizytacji biskupiej na terenie naszego dekanatu Ksiądz Biskup Zdzisław Fortuniak serdecznie zaprasza na mszę św., którą odprawi dla naszego dekanatu w piątek, o godz. 18:00 w katedrze.
 • Ze względu na oktawę wielkanocną w tym tygodniu w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i zakaz udziału w zabawach hucznych.
 • Pierwsza Spowiedź św. dzieci przygotowujących się do przyjęcia sakramentu Komunii św. odbędzie się w sobotę o godz. 11.00 w kościele. Prosimy parafian o modlitwę za te dzieci i ich rodziny.
 • W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jako przygotowanie do niej w tym tygodniu każdego dnia po mszy św. wieczornej odmawiać będziemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się też Tydzień Miłosierdzia. Członkowie Caritas parafialnej zbierać będą przed kościołem ofiary na Caritas Archidiecezji Poznańskiej. W związku z tym tradycyjną zbiórkę w drugą niedzielę miesiąca na pomoc potrzebującym parafianom przenosimy na trzecią niedzielę tj. 19 kwietnia.
 • Wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli daninę diecezjalną składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!
 • Serdecznie dziękujemy także wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie i przystrojenie kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu jak i kaplicy Grobu Pańskiego. Szczególnie chcemy podziękować ks. wikariuszowi Markowi Ratajczakowi, Panu Henrykowi Kweiserowi i Panu Andrzejowi Charubinowi. Specjalne podziękowania za wykonanie różnorodnych prac składamy Panu Mieczysławowi Litwińskiemu. Dziękujemy rodzinie, która ofiarowała nowy paschał a także służbie liturgicznej za piękne przygotowanie uroczystości Triduum Paschalnego oraz adoracji Najświętszego Sakramentu. Członkom Parafialnego Zespołu Caritas dziękujemy za przygotowanie i rozdanie 50 paczek wielkanocnych dla najbardziej potrzebujących i chorych parafian.
 • Dziękujemy także Panu Andrzejowi Rysterowi, który w ostatnich tygodniach wypełnił bardzo wiele PIT-ów naszych parafian. W ten sposób po raz kolejny można było pomóc chorującym dzieciom z naszej parafii.
 • Zachęcamy do nabycia świątecznego numeru Przewodnika Katolickiego, w którym znajduje się szereg interesujących artykułów. Przewodnik kosztuje jak zwykle 4,50 zł
 • Na prośbę redakcji informujemy, że ukazał się kwietniowy numer czasopisma MY, który można kupić w sklepie spożywczym przy ul. Konarskiego, w warzywniaku przy ul Tomickiego a na os. Warszawskim – w kioskach z prasą i w sklepach spożywczych przy ul. Mogileńskiej.
 • Informujemy, że parafia uruchomiła nową stronę internetową, na której znaleźć można wiele przydatnych informacji, m. in. listę intencji mszalnych na dany tydzień oraz ogłoszenia parafialne. Adres strony to www.janjerozolimski.archpoznan.pl