Ogłoszenia parafialne 19 września 2021 r.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

  • W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty śp. Krzysztofa Garczyńskiego, zam. przy ul. Małachowskiego 39. Zmarłego polecamy modlitwie parafian.
  • Dzisiaj Parafialny Zespół Caritas zbiera przed kościołem ofiary na potrzeby KUL, Wydziału Teologicznego UAM i szkół katolickich w naszej archidiecezji.
  • Spotkanie dla rodziców dzieci z klas III, które rozpoczynają przygotowanie do I Spowiedzi i I Komunii św. odbędzie się w czwartek 23 września i rozpocznie mszą św. o godz. 18:30 w kościele.
  • W przyszłą niedzielę będziemy liczyli wiernych uczestniczących w mszach św.
  • Przed kościołem jest do nabycia Przewodnik Katolicki a w nim m. in. artykuł zatytułowany „Jak korzystać z mediów”.
  • Ksiądz Wikariusz organizuje pielgrzymkę parafialną do Lichenia w sobotę 9 października. Wyjazd o godz. 8:30 powrót ok. godz. 18:30. W programie msza św., zwiedzanie bazyliki oraz klasztoru w Kazimierzu Biskupim. Koszt 40 zł. Zgłoszenia wraz z wpłatą i podaniem numeru telefonu przyjmujemy w zakrystii i w Biurze Parafialnym.
  • Komunikaty Kurii Metropolitalnej:
    • Prośba prezesa Głównego Urzędu Statystycznego: Drodzy Wierni, wrzesień jest ostatnim miesiącem realizowanego przez Główny Urząd Statystyczny co 10 lat Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Wszyscy mieszkańcy Polski na mocy ustawy podpisanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej są zobowiązani do udziału w spisie powszechnym. Powodzenie tego największego w Polsce badania statystycznego zależy od akceptacji i przychylności społeczeństwa, a co za tym idzie, od rzetelności i prawdziwości odpowiedzi udzielanych przez respondentów – każdego z nas. Udział w spisie to wypełnienie obywatelskiego obowiązku. Spis Powszechny jest, można powiedzieć, statystyczną fotografią Polski 2021. Wyniki Spisu będą wykorzystane w przyszłych działaniach dla rozwoju Polski. Posłużą działaniom skierowanym na rzecz poprawy warunków życia polskich obywateli w poszczególnych rodzinach, społecznościach lokalnych i w całej Polsce. Spis trwa do 30 września, dziękuję tym, którzy się już spisali, a osoby, które jeszcze tego nie zrobiły, prosimy wypełnienie obowiązku spisowego. Nie odkładajmy wypełniania ustawowego obowiązku na ostatnią chwilę, to wyraz naszej obywatelskiej postawy i odpowiedzialności za rozwój kraju.