Ogłoszenia parafialne 08 października 2023 r.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

  • W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty śp. Urszulę Pflaum zam. przy ul. Tomickiego 23. Zmarłą polecamy modlitwie parafian.
  • Nabożeństwo różańcowe odprawiamy w tygodniu o godz. 18:00 a w niedzielę po mszy św. o godz. 17:00. Dzieci zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca w kościele we wtorki i czwartki.
  • Zapraszamy na spotkanie członków i chętnych do przystąpienia do Rycerstwa Maryi Niepokalanej na spotkanie w środę o godz. 18:30 msza św. w kościele a potem spotkanie w sali domu parafialnego.
  • Znany nam już chór Kameralny Voces Sine Terminis, wykona głównie maryjne pieśni chóralne w najbliższą sobotę po mszy św. o godz. 18:30.W chórze tym śpiewa  między innymi nasza organistka Pani Martyna Grosz a kierownikiem artystycznym i dyrygentem zespołu jest jej mąż pan Maciej Grosz.
  • Kolejne spotkanie rodzin z dziećmi w przyszła niedzielę po mszy św. o godz. 10:30 w sali domu parafialnego.
  • W związku z przypadającą 1 listopada uroczystością Wszystkich Świętych przyjmujemy już wymienianki za zmarłych. W kościele pod chórem leżą specjalne kartki, na które należy wpisać pismem drukowanym imiona i nazwiska zmarłych. Wymienianki jednorazowe w kopercie razem z ofiarą złożyć można w zakrystii lub w koszyku podczas składki. Za tych zmarłych modlimy się w listopadzie przed mszą św. wieczorną. Wymienianki „roczne” przyjmujemy wyłącznie w Biurze Parafialnym i za tych zmarłych modlimy się w każdą niedzielę w ciągu roku o godz. 11.45.
  • Przed kościołem jest do nabycia kolejny numer Przewodnika Katolickiego, w którym m. in. artykuł „Prorocy dziś także są wśród nas”.
  • Informujemy parafian, że w nocy z 3 na 4 października wichura przewróciła krzyż misyjny ustawiony przy naszym kościele. Podjęliśmy starania o wykonanie i ustawienie nowego krzyża.
  • Pani Renata Woźna, nasza parafianka przez kilka ostatnich lat uczestniczyła w pracach porządkowych w kościele. Ponieważ obecnie kończy tę posługę składamy jej z tego tytułu serdeczne podziękowanie. Poszukujemy zatem pani, która zechciałaby dołączyć do zespołu, który dwa razy w tygodniu przez godzinę sprząta naszą świątynię.
  • W związku z przypadającym wkrótce Dniem Papieskim w gościmy młodzież – stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia założonej dla uczczenia pontyfikatu Jana Pawła II. Młodzież przedstawi nam się podczas ogłoszeń mszalnych a potem przed kościołem zbierać będzie ofiary na rzecz fundacji, która wspiera zdolną uczącą się młodzież ze skromniejszych środowisk. W związku z tym tradycyjną zbiórkę na rzecz potrzebujących z naszej parafii przeprowadzimy w III niedzielę października.