Ogłoszenia parafialne 05 grudnia 2021 r.

II NIEDZIELA ADWENTU

 • W Adwencie mszę św. roratnią odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. Z wyjątkiem najbliższego poniedziałku i wtorku. Dzieci prosimy o przychodzenie na roraty z lampionami.
 • W Adwencie po mszy św. wieczornej w sobotę i po mszach św. w niedziele, w domu parafialnym  rozprowadzamy świece wigilijne – duże w cenie 18 zł a małe 8 zł. Opłatki można otrzymać za dobrowolną ofiarę. W domu parafialnym są także do nabycia dwustronne kalendarze ścienne w cenie 2 zł.
 • Jutro przybędzie do naszej parafii kopia cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Przywitamy ją na błoniach przed kościołem po krótkim nabożeństwie, które rozpocznie się w kościele o godz. 17.00. Msza św. na rozpoczęcie nawiedzenia zostanie odprawiona o godz. 18:00. Szczegółowy program nawiedzenia znajduje się na plakatach i specjalnych ulotkach, które dostarczyliśmy do skrzynek pocztowych w naszej parafii. Prosimy, aby zaplanować spotkanie z Matką Bożą nie tylko podczas mszy św. ale także podczas innych nabożeństw i adoracji. Kościół będzie otwarty także w nocy z poniedziałku na wtorek. W poniedziałek o 21.00 o. kustosz poprowadzi Apel Jasnogórski, o 21.30 odbędzie się nabożeństwo różańcowe, o 22:00 czuwanie młodzieży, o 23:00 nabożeństwo za zmarłych. O północy pasterkę maryjną odprawią kapłani pochodzący z naszej parafii albo tu kiedyś pracujący. Po Pasterce czuwanie przy Matce Bożej do godziny 7:30. We wtorek o 7:30 odśpiewamy Godzinki. O godz. 9:00 zostanie odprawiona msza św. dla osób starszych i chorych z udzieleniem sakramentu chorych. Ze względu na kwarantannę w SP nr 85 nie będzie możliwe spotkanie dzieci szkolnych z Marką Bożą w grupach klasowych. Jeśli jednak rodzice zdecydują, że dzieci mogą przyjść z domu do kościoła we wtorek to ich obecność w szkole na jednej lekcji będzie usprawiedliwiona. O godz. 14:00 odbędzie się nabożeństwo dla matek z małymi dziećmi, o 15;30 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. O 15:45 rozpocznie się msza św. na zakończenie nawiedzenia a po niej pożegnanie Matki Bożej przed kościołem.
 • Prosimy o wywieszenie flag biało – niebieskich, biało – żółtych i udekorowanie okien. W tym celu przygotowaliśmy plakat z wizerunkiem Matki Bożej, który można darmowo zabrać ze stolika pod chórem. Do nabycia jest tam także – za dobrowolną ofiarą – specjalny numer czasopisma „Miłujcie się” poświęcony nawiedzeniu Matki Bożej.
 • We wtorek Biuro Parafialne będzie nieczynne.
 • W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Podczas mszy św. o 7:30 17:00 i 18:30 zbierana będzie taca na pomoc biednym kościołom. W środę Siostry Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi odnawiają swoje śluby zakonne. Prosimy o modlitwę w intencji Sióstr.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w sobotę w godz. 8:00 do 10:30
 • W przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas zbierał będzie przed kościołem ofiary na pomoc potrzebującym parafianom.
 • Zachęcamy do nabycia przed kościołem Przewodnika Katolickiego, w którym m. in. artykuł zatytułowany „Sztuka rozmowy”.
 • Komunikat Kurii Metropolitalnej:
  • W ramach cyklu Verba Sacra, w przyszłą niedzielę 12 grudnia o godz. 16:30, w katedrze fragmenty Księgi Mądrości usłyszymy w interpretacji wybitnej polskiej aktorki Haliny Łabonarskiej. Wybór fragmentów i komentarz są autorstwa zmarłego rok temu  ks. prof. dr hab. Bogdana Poniżego. Wstęp wolny.