Ogłoszenia parafialne 25 grudnia 2020 r.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

 

  • Życzenia Księdza Arcybiskupa (poniżej)
  • Wszystkim gościom i naszym parafianom składamy serdeczne życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Narodzenia Pańskiego. Niech w te święta w naszych sercach zagości radość i nadzieja jakie przynosi ze sobą na świat Boża Dziecina. Szczególnie pozdrawiamy chorych i samotnych parafian. Wszystkim życzymy Szczęść Boże!
  • W Uroczystość Bożego Narodzenia 25 grudnia msze św. w naszej parafii będą tylko do południa, tj. o 7:30, 9:00, 10:30 i o 12:00. Nie będzie mszy św. o godz. 15:00 i o godz. 17:00.
  • 26 grudnia w drugi dzień świąt przypada Święto Św. Szczepana. Tego dnia msze św. zostaną odprawione jak w każdą niedzielę z wyjątkiem mszy o godz. 15:00 dla niesłyszących. Msza św. wieczorna zostanie odprawiona o godz. 17:00. Tego dnia składka będzie przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu i szkoły katolickie Archidiecezji Poznańskiej.
  • W niedzielę 27 grudnia przypada Święto Świętej Rodziny. Msze św. jak w każdą niedzielę.
  • Składamy serdeczne podziękowanie panom Henrykowi Kweiserowi i Andrzejowi Charubinowi a także ks. Marcinowi i ministrantom, którzy pomogli w przygotowaniu tegorocznej szopki oraz ustawieniu i przystrojeniu choinek.
  • Serdecznie dziękujemy osobom z Parafialnego Zespołu Caritas, które w ostatnich tygodniach rozprowadzały świece wigilijne i opłatki.
  • Już dzisiaj informujemy, że z powodu pandemii nie będzie możliwe przeprowadzenie w domach naszych parafian wizyty duszpasterskiej tradycyjnie zwanej kolędą. Będziemy natomiast zapraszać mieszkańców poszczególnych kamienic na mszę św. wieczorną odprawianą w ich intencji. Po mszy św. nastąpi krótkie wspólne kolędowanie. Z kościoła będzie można zabrać wodę święconą do samodzielnego poświęcenia domu. Termin mszy św. dla mieszkańców danej ulicy będzie podany na tablicy ogłoszeń w klatkach schodowych oraz na parafialnej stronie internetowej

 

ŻYCZENIA ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI NARODZENIA PAŃSKIEGO 2020 ROKU

Umiłowani Archidiecezjanie!

Boże Narodzenie jest wyjątkowym świętem życia i nadziei. Tajemnica, którą teraz przeżywamy, pomaga nam doświadczać bliskości Boga oraz otwierać się na drugiego człowieka. W tych szczególnych chwilach uświadamiamy sobie, że chociaż tak dużo nas różni i niełatwo ze wszystkimi żyć zawsze w pokoju i zgodzie, to jednak łączy nas o wiele więcej niż dzieli. Wszyscy jesteśmy bowiem ukochani przez Boga, który z miłości do każdego z nas zechciał jako człowiek zamieszkać na ziemi.

Bóg przyszedł tutaj, by przynieść pokój sercom targanym niepokojem. Zechciał oświecić zawiłe ludzkie drogi, na których panuje mrok. Postanowił podarować radość tym, których dotyka smutek. I chociaż nie wszyscy rozpoznali Boga leżącego w małym Dziecku na sianie, to jednak On swoją miłością postanowił odwrócić bieg historii, myśląc o każdym ze swoich dzieci.

Drodzy Siostry i Bracia!

W czasie gdy świat walczy z pandemią, a nasze życie naznaczone jest rozmaitymi niepokojami, życzę Wam przede wszystkim zdrowia i zbawienia. Zdrowie jest potrzebne do dobrego spełniania codziennych obowiązków. Zbawienie jednakże jest o wiele cenniejsze. Dbałością o zdrowie możemy zapewnić sobie nawet sto lat życia na tym świecie, troską o zbawienie natomiast – całą nieprzemijającą wieczność.

Życzę też nieustannego wzrostu w wierze. Człowiek wierzący widzi więcej, odkrywa głębszy sens tego, co go spotyka i mniej się zamartwia, ponieważ ufa Bogu, który potrafi pokonać to, co dla nas pozostaje stale nie do przezwyciężenia.

Życzę wreszcie wiele pochodzącej od Nowonarodzonego radości, obfitości duchowego światła i głębokiego pokoju serca.

Na nadchodzący Nowy Rok 2021 z serca Wam  b ł o g o s ł a w i ę!

† Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański