Ogłoszenia parafialne 25 grudnia 2021 r.

BOŻE NARODZENIE

 

 • Życzenia Księdza Arcybiskupa (poniżej)
 • Wszystkim gościom i naszym parafianom składamy serdeczne życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Narodzenia Pańskiego. Niech w te święta w naszych sercach zagości radość i nadzieja jakie przynosi ze sobą na świat Boża Dziecina. Szczególnie pozdrawiamy chorych i samotnych parafian. Wszystkim życzymy Szczęść Boże!
 • W Uroczystość Bożego Narodzenia 25 grudnia msze św. w naszej parafii będą tylko do południa, tj. o 7:30, 9:00, 10:30 i o 12:00. Nie będzie mszy św. o godz. 15:00 i o godz. 17:00. Biuro Parafialne będzie nieczynne.
 • 26 grudnia w drugi dzień świąt przypada Niedziela Świętej Rodziny. Tego dnia msze św. zostaną odprawione jak w każdą niedzielę z wyjątkiem mszy o godz. 15:00 dla niesłyszących. Msza św. wieczorna zostanie odprawiona o godz. 17:00. Tego dnia składka będzie przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu i szkoły katolickie Archidiecezji Poznańskiej.
 • Składamy serdeczne podziękowanie panom Henrykowi Kweiserowi, Andrzejowi Charubinowi i Błażejowi Wilkowi, którzy pomogli w przygotowaniu tegorocznej szopki oraz ustawieniu i przystrojeniu choinek.
 • Serdecznie dziękujemy osobom z Parafialnego Zespołu Caritas, które w ostatnich tygodniach rozprowadzały świece wigilijne i opłatki.
 • Już dzisiaj informujemy, że z powodu pandemii nie będzie możliwe przeprowadzenie we wszystkich domach naszej parafii wizyty duszpasterskiej tradycyjnie zwanej kolędą. Rodziny, które chciałyby jednak indywidualnie zaprosić kapłana na kolędę mogą to zgłosić w zakrystii od dzisiaj do piątku  31 grudnia. Wszystkie rodziny zapraszamy na mszę św. z modlitwą o błogosławieństwo 01 stycznia na godzinę 10:30.
 • Przed kościołem można nabyć świąteczny numer Przewodnika Katolickiego wraz z dodatkiem „5 minut z Bogiem” z czytaniami na miesiąc styczeń. Całość w cenie 10 zł
 • Komunikaty Kurii Metropolitalnej:
  • Dnia 27 grudnia 2021 roku będziemy po raz pierwszy w historii obchodzili Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Z tej okazji o godz. 12.30 w poznańskiej Farze zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Balcerek.

 

ŻYCZENIA ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO

Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI NARODZENIA PAŃSKIEGO 2021 ROKU

 

Umiłowani Archidiecezjanie!

 

Boże Narodzenie to wyjątkowa noc, w której Miłosierny Ojciec objawia nam siebie w swoim Synu – Jezusie Chrystusie! Wśród naturalnie budzących się wzruszeń dotyczących osoby Nowonarodzonego Zbawiciela – bezbronnego dziecka, potrzebującego opieki ze strony rodziców – rodzi się także głęboka refleksja na temat Jego mocy, pokonującej grzech i śmierć. Co zapowiadali prorocy od wielu pokoleń, to w tę noc oznajmiają aniołowie – „dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan” (Łk 2, 11)

Ta wyjątkowa Noc Bożego Narodzenia w sposób dyskretny i cichy stawia nas przed największymi tajemnicami historii. Ukazuje, że pokój, miłość i miłosierdzie nie potrzebują wielkości i rozgłosu ponieważ obecność Zbawiciela możemy dostrzec w codzienności między innymi dzięki naszej bliskości i ofiarnej służbie drugiemu człowiekowi.

Drodzy Siostry i Bracia!

W tym pięknym czasie Bożego Narodzenia życzę Wam, by tajemnica obecności Boga w tym co ciche i kruche napełniała Was nadzieją. Czasami wydaje się nam, że codzienność jest tak bardzo pozbawiona światła. Boże Narodzenie przypomina, że to co przynosi nadzieję to odkrycie źródła blasku czyli osoby Jezusa Chrystusa.

Życzę wiele pokoju Bożego! Niech wspólne kolędowanie przy żłóbku uzmysławia nam harmonię, którą możemy budować między nami mimo różnicy zdań i doświadczeń!

W końcu życzę zdrowia – duszy i ciała – oraz zbawienia! Niech czas świąteczny pozwoli nam na moment zatrzymać się przy Nowonarodzonym i podziękować Bogu za życie, czas i ludzi, którzy czynią nas bardziej otwartymi na Jego miłość.

Na nadchodzący Nowy Rok 2022 z serca Wszystkim błogosławię!

 

† Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański