Ogłoszenia parafialne 15 maja 2022 r.

V NIEDZIELA WIELKANOCY

 

  • W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty śp. Ewę Kłodzińską, zam. przy ul. Konarskiego 7. Zmarłą polecamy modlitwie parafian.
  • Dzisiaj przypada niedziela modlitw o powołania kapłańskie. Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas będą zbierać przed kościołem ofiary na rzecz Arcybiskupiego Seminarium Duchownego.
  • Parafianom, którzy w ostatnim czasie złożyli daninę diecezjalną składamy serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać”.
  • Przed kościołem jest do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego a w nim artykuł o Św. Karolu de Foucauld: „ Każdy człowiek jest bratem”.
  • W przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie gościł ks. Marek Gizicki od 20 lat pracujący na misjach, który wraz z fundacją „Africa Help” prowadzi budowę punktu pomocy medycznej w lasach tropikalnych Tanzanii. Podczas mszy świętych Ks. Marek opowie o warunkach życia mieszkańców tanzańskich wiosek. Przed kościołem będzie można wpłacić datki na misje. Do nabycia będzie także biuletyn fundacji „Co słychać w „Africa Help” z bieżącymi informacjami o postępach w budowie.
  • Caritas Archidiecezjalna organizuje turnusy wakacyjne dla dzieci. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie na tablicy ogłoszeń. Osoby zainteresowane prosimy o pobranie kart zgłoszeniowych w biurze parafialnym.
  • Komunikaty Kurii Metropolitalnej:
    • Komunikat Księdza Arcybiskupa:

Umiłowani Diecezjanie!

Z radością powiadamiam, że w sobotę 21 maja br. o godz. 10.00 w Katedrze Poznańskiej udzielę pięciu diakonom święceń kapłańskich. Oto ich nazwiska i parafie pochodzenia:

Dk. Łukasz Kozłowski z par. pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Poznaniu

Dk. Sławomir Kubiak z par. pw. Miłosierdzia Bożego w Poznaniu

Dk. Adam Kwiatkowski z par. pw. Bożego Ciała w Poznaniu

Dk. Paweł Napierała z par. pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu

Dk. Michał Szymandera z par. pw. Chrystusa Jedynego Zbawiciela w Swarzędzu

Zapraszając na uroczystość polecam ich modlitwom wszystkich Diecezjan, zwłaszcza proszę o nią chorych i cierpiących. Jednocześnie dziękuję za nieustanne wspieranie dzieła powołań

i ofiarność na rzecz naszego Seminarium.

Z serca Wam  błogosławię

Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański