Ogłoszenia parafialne 13 września 2015 r.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 • W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty śp. Kazimierę Kubaczyk, zam. przy ul. Tomickiego 31 i śp. Wandę Sawczak, zam. przy ul. Św. Michała 23. Zmarłe polecamy modlitwie parafian.
 • Dzisiaj członkowie parafialnego zespołu Caritas zbierają przed kościołem ofiary na pomoc potrzebującym.
 • W poniedziałek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Tego dnia mija 5 rocznica ustawienia krzyża misyjnego przed naszym kościołem. Zgodnie ze zwyczajem modlitwę różańcową odmówimy w poniedziałek o godz. 18:00 na zewnątrz kościoła pod krzyżem. Serdecznie zapraszamy parafian do uczczenia tego świętego znaku naszej wiary.
 • Członków Parafialnego Zespołu Caritas, Kół Żywego Różańca, Ministrantów oraz Parafian, którzy chcieliby pożegnać państwa Irenę i Mieczysława Litwińskich, którzy wyprowadzają się z naszej parafii i naszego miasta zapraszamy na mszę św. w środę o godz. 18.30. a potem na spotkanie w sali domu parafialnego. Państwo Litwińscy, którzy aktywnie działali w Parafialnym Zespole Caritas i angażowali się we wszystkie prace przy kościele, zostali w czerwcu odznaczeni przez Księdza Arcybiskupa medalem za zasługi dla Archidiecezji Poznańskiej.
 • Pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci, które przystąpią do I Spowiedzi św. i I Komunii św. w 2016 roku odbędzie się w czwartek 17 września i rozpocznie się mszą św. o godz. 18:30 w kościele.
 • Młodzież z wszystkich klas gimnazjalnych przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie, które odbędzie się w czwartek 17 września i rozpocznie się mszą św. o godz. 18:30 w kościele.
 • W piątek w święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski przypadają imieniny Księdza Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego. Prosimy o modlitwę w intencji Dostojnego Solenizanta.
 • Radio Merkury w ramach cyklu „Brzmienie dawnego Poznania” organizuje w naszym kościele koncert muzyki dawnej, który będzie rejestrowany przez radio. Koncert odbędzie się w sobotę 19 września, rozpocznie się o godz. 20.30 i potrwa około godziny. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału. Wstęp wolny.
 • Pan Bartosz Wawrzyniak, nasz organista podejmuje próbę stworzenia śpiewaczego zespołu muzycznego przy naszej parafii. Osoby, które chciałyby się włączyć do tego zespołu prosimy o zgłoszenie się do Pana Organisty.
 • Członkowie Caritas będą w przyszłą niedzielę zbierali przed kościołem ofiary na potrzeby KUL, WT UAM i szkół katolickich w naszej archidiecezji.
 • W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” w związku z rozpoczynającym się V Tygodniem Wychowania przeczytać można kilka artykułów dotyczących wychowania integralnego a także o znaku krzyża, o religii w szkole oraz o narastającym problemie uchodźców.
 • Tradycyjny kalendarz dwustronny do powieszenia na ścianę przygotowany przez Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu jest do nabycia w zakrystii w cenie 2 zł.
 • Komunikaty Kurii Metropolitalnej:
  • Małżeństwa obchodzące w tym roku swoje jubileusze serdecznie zapraszamy na uroczystą mszę św. połączoną z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, którą odprawi ks. bp Grzegorz Balcerek w Katedrze, w niedzielę 20 września o godz. 16.00. Na stoliku pod chórem znaleźć można zaproszenia dla jubilatów.
  • Wspólnota Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II przy Sanktuarium św. Józefa OO. Karmelitów Bosych na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu już po raz drugi organizuje kurs opieki duszpasterskiej nad chorymi dla osób świeckich i duchownych. Kurs odbędzie się podczas 6 popołudniowych spotkań w każdy wtorek w dniach od 29.09. do 03.11.2015 r. od godziny 16:30 do 20:00. Szczegółowy program kursu został podany na tablicy ogłoszeń.
  • Instytut Duchowości Carmelitanum działający przy klasztorze karmelitów bosych w Poznaniu zaprasza osoby pragnące pogłębić swoją formację duchową i teologiczną na 3-letnie studium teologii życia duchowego. Zajęcia rozpoczynają się 1 października i będą się odbywać w każdy czwartek od 17.00 do 20.10. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.carmelitanum.pl.