Ogłoszenia parafialne 12 czerwca 2022 r.

NIEDZIELA  NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 • W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty śp. Elżbietę Kubacką, zam. przy ul. Małachowskiego 25. Zmarłą polecamy modlitwie parafian.
 • Parafialny Zespół Caritas zbiera przed kościołem ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny UAM i szkoły katolickie. Zbiórka na pomoc potrzebującym parafianom odbędzie się w przyszłą  niedzielę tj. 19 czerwca.
 • W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Tego dnia w naszej parafii  Msze św. odprawimy o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00. O godz. 17.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. z procesją, która przejdzie po ulicach Komandorii. Mszy św. będzie przewodniczył ks. dr Dawid Stelmach z Wydziału Teologicznego UAM, Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych, który też przy drugim ołtarzu wygłosi kazanie. Jak zwykle bardzo liczymy na pomoc przy budowie ołtarzy: matki i ojców, młodzież i siostry zakonne. Wszystkich parafian prosimy o udekorowanie swoich domów oraz o zabranie na procesję książeczek z tekstami śpiewów.
 • Dzieci, które przystąpiły w tym roku do I Komunii św. zapraszamy do udziału w procesji Bożego Ciała w albach. Dziewczynki także starsze i młodsze prosimy do sypania kwiatów. Próba przed sypaniem kwiatów odbędzie się w poniedziałek o godz. 17:00 przed kościołem. Gorąco prosimy o przynoszenie do zakrystii woreczków z płatkami kwiatowymi na procesję.
 • W oktawie uroczystości Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła odbywać się będzie po mszy św. wieczornej a w niedzielę po mszy św. o godz. 12:00.
 • W czwartek Biuro Parafialne będzie nieczynne.
 • W piątek ze względu na oktawę Uroczystości Bożego Ciała nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • Spotkanie rodzin odbędzie się w przyszłą niedzielę i rozpocznie się mszą św. o godz. 10:30.
 • Już dzisiaj informujemy, że ponieważ w tym roku Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa przypada 24 czerwca, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela została przeniesiona w kalendarzu liturgicznym na czwartek 23 czerwca. Tego dnia odbędzie się nasz odpust parafialny, który rozpocznie się nabożeństwem czerwcowym o godz. 18:00 a po nim mszę św. z procesją o godz. 18.30 odprawi ks. kanonik Marcin Janecki, dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej.
 • Przed kościołem jest do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego a w nim m. in. artykuł „Relacje we wspólnocie. O czym mówi nam Trójca Święta.
 • Komunikaty Kurii Metropolitalnej:
  • Centralna procesja Eucharystyczna miasta Poznania wyruszy z kościoła Bożego Ciała w czwartek 16 czerwca br. po Mszy św. o godz. 1000 odprawionej przez Księdza Arcybiskupa Metropolitę Stanisława Gądeckiego i Biskupów Pomocniczych wraz z Księżmi Neoprezbiterami i przejdzie ulicami: Krakowską, Garbary, Wielką, Chwaliszewo na Ostrów Tumski. Przy ostatnim ołtarzu na Ostrowie Tumskim, Ksiądz Arcybiskup Metropolita wygłosi Słowo Boże i udzieli uroczystego błogosławieństwa oraz przedstawi nowo wyświęconych Księży. Na zakończenie uroczystości w Katedrze Poznańskiej zostanie odprawiona Msza św.