Ogłoszenia parafialne 11 czerwca 2023 r.

X NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  • W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty śp. Stefana Kołpowskiego, zam. w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Konarskiego. Zmarłego polecamy modlitwie parafian.
  • Parafialny Zespół Caritas zbiera dziś przed kościołem ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny UAM oraz szkoły katolickie naszej archidiecezji. W związku z tym tradycyjna w II niedzielę zbiórka na rzecz potrzebujących parafian zostaje przeniesiona na III niedzielę czerwca.
  • W oktawie uroczystości Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła odbywać się będzie po mszy św. wieczornej.
  • Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w tygodniu o godz. 18:00 a w niedziele i święta po mszy św. o godz. 17:00.
  • W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W przyszłą niedzielę odbędzie się ostatnie przed wakacjami spotkanie rodzin z dziećmi. Rozpocznie się ono mszą św. o godz. 10:30 w kościele a po niej spotkanie w sali parafialnej. Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi.
  • Przed kościołem jest do nabycia kolejny numer Przewodnika Katolickiego, w którym m. in. artykuł „Serce Jezusa dobroci i miłości pełne”.
  • Komunikaty Kurii Metropolitalnej
    • W nawiązaniu do wielkiej tradycji naszego miasta zapraszamy do udziału w uroczystej procesji ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dniu 16 czerwca br. Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki odprawi mszę św. o godz. 19:00 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana na Jeżycach. Po mszy nastąpi procesja Eucharystyczna, która przejdzie ulicami: Dąbrowskiego, Mostem Teatralnym i ul. Wieniawskiego na plac Mickiewicza. Na zakończenie procesji odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

 

 SŁOWO ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO

PRZED CZERWCOWYM ARCHIDIECEZJALNYM MARSZEM DLA ŻYCIA

 

Umiłowani Archidiecezjanie, Kapłani, Osoby życia konsekrowanego i wszyscy ludzie dobrej woli!

Zycie ludzkie jest wartością uniwersalną i niepodważalną. Kościół od samego początku swojej pasterskiej działalności niesie przesłanie Dobrej Nowiny i z mocą podkreśla, że każde życie ludzkie jest święte od poczęcia do naturalnej śmierci. Każdy człowiek ma niezbywalne prawo do godnego życia, przyjścia na świat, rozwoju i poszerzania swoich horyzontów.

Jako wierzący musimy nieustannie powtarzać za piątym przykazaniem Dekalogu: nie zabijaj, nie dla aborcji, nie dla eutanazji.

Od kilku lat przez Poznań przechodzi marsz dla życia. Jest to wydarzenie, które gromadzi ludzi różnego wieku, wykształcenia i zamieszkania. Często całe rodziny gromadzą się, aby zjednoczyć się wokół idei obrony i poszanowania każdego życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci oraz podziękować Panu Bogu za dar życia, rodzin i za Jego błogosławieństwo.

W niedzielę, dnia 18 czerwca 2023 roku o godzinie 15.00 rozpocznie się przy kościele Ojców Dominikanów formowanie tegorocznego Marszu dla Życia, który przejdzie przed Katedrę Poznańską, z towarzyszeniem naszej wspólnej dziękczynnej modlitwy. Na Ostrowie Tumskim będzie piknik rodzinny. Podczas wspólnego świętowania nie zabraknie dobrej muzyki oraz atrakcji dla najmłodszych.

Chciałbym wszystkich na to wydarzenie zaprosić. Niech nikogo nie zabraknie. Swoje słowo zachęty kieruję do rodzin z dziećmi, uczniów i studentów, członków Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich, seniorów, kapłanów, sióstr i braci zakonnych. Niech każdy mieszkaniec naszej Archidiecezji czuje się zaproszony.

Wydarzeniu towarzyszy również akcja „Pieluszka dla maluszka”. Jeśli ktokolwiek chciałby ofiarować pieluchy, które trafią do domów dziecka, domów samotnej matki oraz domów pomocy społecznej proszę o przekazanie swojego daru do parafii. Księży proboszczów zaś proszę o dostarczenie ich organizatorom.

Na koniec bardzo dziękuję wszystkim, którzy w ciągu całego roku swoją modlitwą, postawą i świadectwem bronią życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.

 

† Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański