Ogłoszenia parafialne 09 sierpnia 2020 r.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  • W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty śp. Mieczysława Cierpkę, zam. przy ul. Łaskarza 3. Zmarłego polecamy modlitwie parafian.
  • Dzisiaj taca ze mszy św. jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny UAM i szkoły katolickie archidiecezji.
  • W piątek przypada liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Tego dnia podczas mszy św. wieczornej będzie możliwość uczczenia przechowywanej w naszej parafii relikwii cząstki różańca należącego do Świętego.
  • W sobotę przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia msze św. zostaną odprawione o 7:30, 9:00, 10:30 i 12:00. Podczas mszy świętych będziemy błogosławili kwiaty i zioła. Parafialny Zespół Caritas będzie przed kościołem zbierał ofiary na potrzeby Caritas Archidiecezji Poznańskiej.
  • W sobotę, w dzień Uroczystości nie będzie mszy św. o godz. 18:30.
  • W sobotę Biuro Parafialne będzie nieczynne.
  • W sierpniu obowiązuje letni porządek nabożeństw. tj.: w poniedziałki i środy rano o 7:30 a we wtorki, czwartki, piątki i soboty wieczorem o godz. 18:30. W niedziele msze św. tylko do południa tj. o 7:30, 9.00, 10:30 i 12:00.
  • Biuro Parafialne w sierpniu czynne jest dwa razy w tygodniu we czwartki od 16:00 do 18:00 oraz w soboty od 8:30 do 10:00.
  • W najnowszym numerze Przewodnika Katolickiego znaleźć można in. artykuł o Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny.
  • Komunikaty Kurii Metropolitalnej:

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI O POMOC DLA MIESZKAŃCÓW BEJRUTU

 

We wtorek dnia 4 sierpnia br. cały świat obiegły wstrząsające relacje z Bejrutu, w którym doszło do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Wydarzenie okazało się tragiczne w skutkach, a skala zniszczeń – porażająca. 150 ofiar śmiertelnych (a liczba ciągle wzrasta), ponad 5tys. rannych i szkody materialne opiewające ma miliardy dolarów.

Cierpiący mieszkańcy Bejrutu potrzebują naszej modlitwy oraz wsparcia materialnego. Jako Kościół w Polsce uruchomiliśmy natychmiast dostępne środki pomocowe za pośrednictwem Caritas Polska. Potrzeby są jednak dużo większe. Podobnie jak przychodziliśmy z pomocą ofiarom innych tragedii, również teraz chcemy pokazać nasze szlachetne polskie serca i w sposób konkretny dać wyraz naszej braterskiej miłości.

Zwracam się więc z gorącym apelem, aby niedziela 16 sierpnia br. stała się Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Proszę, aby we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, w modlitwie powszechnej dodać wezwanie za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Proszę również, aby tego dnia, przed wszystkimi kościołami i kaplicami w Polsce, po wszystkich Mszach Świętych zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.

Dziękuję wszystkim za pomoc już ofiarowaną, zwłaszcza polskim strażakom i medykom, którzy nazajutrz po tragedii udali się na miejsce wypadku, aby świadczyć doraźną pomoc i walczyć o zdrowie i życie ofiar tragedii. Dziękuję już dziś wszystkim, którzy solidarnie i dobrodusznie wesprą ofiary wydarzeń w Bejrucie.

Wszystkim z serca błogosławię

Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski