Ogłoszenia parafialne 04 czerwca 2023 r.

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

 • Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w tygodniu o godz. 18:00 a w niedziele i święta po mszy św. o godz. 17:00.
 • W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Tego dnia w naszej parafii  Msze św. odprawimy o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00. O godz. 17.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. z procesją, która przejdzie po ulicach Komandorii. Mszy św. będzie przewodniczył ks. dr Benedykt Glinkowski kierownik Wydziału Prawnego Kurii Metropolitalnej, który też przy drugim ołtarzu wygłosi kazanie. Jak zwykle bardzo liczymy na pomoc przy budowie ołtarzy: matki i ojców, młodzież i siostry zakonne. Wszystkich parafian prosimy o udekorowanie swoich domów oraz o zabranie na procesję książeczek z tekstami śpiewów.
 • Dzieci, które przystąpiły w tym roku do I Komunii św. zapraszamy do udziału w procesji Bożego Ciała w albach. Dziewczynki także starsze i młodsze prosimy do sypania kwiatów. Próba przed sypaniem kwiatów odbędzie się w poniedziałek o godz. 17:30 przed kościołem. Gorąco prosimy o przynoszenie do zakrystii woreczków z płatkami kwiatowymi na procesję.
 • W oktawie uroczystości Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła odbywać się będzie po mszy św. wieczornej a w niedzielę po mszy św. o godz. 12:00.
 • W czwartek Biuro Parafialne będzie nieczynne.
 • W piątek ze względu na dyspensę udzieloną przez Księdza Arcybiskupa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez grupę modlitewną odbędzie się w sobotę w kościele w godz. 8:00 – 10:00.
 • Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał w przyszłą niedzielę przed kościołem ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny UAM oraz szkoły katolickie naszej archidiecezji. W związku z tym tradycyjna w II niedzielę zbiórka na rzecz potrzebujących parafian zostaje przeniesiona na III niedzielę czerwca.
 • Przed kościołem jest do nabycia kolejny numer Przewodnika Katolickiego, w którym m. in. artykuł „Procesja z innego świata”. Przewodnik w cenie 9 zł.
 • Komunikaty Kurii Metropolitalnej:
  • Centralna procesja Eucharystyczna miasta Poznania wyruszy z kościoła pw. Bożego Ciała w czwartek 8 czerwca br. po Mszy św. o godz. 1000 odprawionej przez Księdza Arcybiskupa Metropolitę Stanisława Gądeckiego i Biskupów Pomocniczych wraz z Księżmi Neoprezbiterami i przejdzie ulicami: Krakowską, Garbary, Wielką, Chwaliszewo na Ostrów Tumski. Przy ostatnim ołtarzu na Ostrowie Tumskim, Ksiądz Arcybiskup Metropolita wygłosi Słowo Boże i udzieli uroczystego błogosławieństwa oraz przedstawi nowo wyświęconych Księży. Na zakończenie uroczystości w Katedrze Poznańskiej zostanie odprawiona Msza św.
  • Przed pięćdziesięciu laty, 9 czerwca 1973 roku, Ksiądz Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki, w Bazylice Archikatedralnej w Gnieźnie, został wyświęcony na kapłana przez bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Archidiecezjalne uroczystości jubileuszowe odbędą się w Katedrze Poznańskiej w sobotę, dnia 10 czerwca br. o godz. 11. Jako wspólnota Kościoła Poznańskiego pragniemy otoczyć Najdostojniejszego Jubilata i razem z nim dziękować Bogu za łaskę uczestnictwa w kapłaństwie Jezusa Chrystusa. Pragniemy też okazać serdeczną wdzięczność Księdzu Arcybiskupowi za to co czyni dla naszej Archidiecezji, dla Kościoła w Polsce i Kościoła Powszechnego oraz prosić w modlitwie o łaski i Boże moce potrzebne do wypełniania nałożonych na niego obowiązków.